O nás

Kapela Funny Beans vznikla v roku 2018. Samotnému vzniku kapely predchádzalo náhodné stretnutie, na ktorom sme hrali nové a pre každého z nás netradičné skladby.  Naším cieľom je zapôsobiť na Vaše sluchové bunky skladbami, ktoré budú fúziou viacerých štýlov. V budúcnosti tiež plánujeme zaradiť do repertoáru aj vlastné skladby.  Naša kapela v súčastnosti hrá v zostave Peter Hlavatý – gitara a spev, Dušan Zapalač – mandolína a vokál, Jozef Žigmund (Koník) – kontrabas a vokál, Pavel Fellner – gitara a spev, Daniel Brož – banjo a spev, Michal Kováč – husle a spev.

Členovia

Peter Hlavatý

Pochádzam a žijem v Holíči s manželkou Barborou a s deťmi  Martinom a Jánom.  Vzhľadom k tomu, že pochádzam z muzikantskej rodiny cesta k hudbe mi bola akosi predurčená. Zo všetkých nástrojov ma oslovila gitara, na ktorú hrám od 11-teho roku života. Od 14-tich rokov som sa začal venovať muzike aktívne, hrával som v rôznych country kapelách a malých swing-jazz-bluessových projektoch. Z hudby milujem funky, starší československý rap a gypsy jazz, no v posledných rokoch mi učaroval najmä bluegrass. Používam gitaru Furch SM32 z roku 2004 (Vintage Bluegrass) s ozvučením L.R.Baggs a struny Elixír.

Dušan Zapalač

Pochádzam z Hornej Poruby. Vyrastal som s trampingom, kde som sa pomaly prepracoval ku country hudbe. Po určitom čase som sa dostal ku gitare. Ako 12 ročný som začal hrávať na staručkej mandolíne zn. Cremona. Začal som počúvať, bluegrass hrám ho a počúvam dodnes!!! Moji obľúbenci: Bill Monroe, Stanley Bros. The Log (CZ) a veľa ďalších. Hrám na mandolíne F5 Krishod. 

JoZef žigmund

 

Pochádzam z Prievidze, no žijem v Trenčíne. Ku country & Bluegrassovej muzike som pričuchol hlavne vďaka koňom, pri ktorých som od mlada vyrastal. Kone a country hudba patria k sebe, tak sa mi z nenazdajky ocitla v rukách stará španielka, na ktorú som si skúšal prvé akordy. Jedného krásneho dňa mi skrížil cestu starý kontrabas, ktorý mi požičali kamaráti a ten mi prirástol k srdcu naveky. Z hudby mám rád mnoho žánrov, ako napríklad rock , blues, jazz, swing, klasickú hudbu, no bluegrass je moja srdcovka. V minulosti som hral v kapelách Šidlo a The Bump trio. V súčasnosti som obsadil post “basáka” v kapele Funny Beans.

Pavel Fellner

„Nevím co mám napsat, jsem děsne skromné…“

Daniel Brož

Jsem z Polné u Jihlavy. Stejně, jako Duško, jsem vyrůstal s trempinkem a u nás doma zněla country a bluegrass hudba díky tátovi, který je dodnes aktivním muzikantem. Snad i díky tomu mi tento žánr přirostl k srdci nejvíce. Od malička jsem hrál na klavír, který jsem po deseti letech opustil a začal se věnovat kytaře a baskytaře, ze které jsem přešel k banju, u kterého jsem zůstal. Působil jsem v mnoha country a bluegrassových uskupeních, např. v kapele FOX, Blueskop nebo Horizont, ve které působím doposud. Hraji na banjo Krishsot.

 

profil-2

Michal Kováč

Ako hovorí kamarát, narodil som sa pomerne mladý v Žiline, v rodine folklórneho huslistu a akordeonistky, takže muziku som počúval od malička. Od šiestich rokov som začal trápiť husličky v klasickej hudobnej škole, skúšal folklór, na strednej škole mi viac učarovala gitara, hlavne folková a cez tancovanie v country skupine som sa dostal ku country hudbe. Na vysokej ma kamaráti zoznámili s hudbou Veslárov z Košíc, spoznal som prvé nahrávky Marka O’Connora a iných výborných amerických fiddlerov a bolo rozhodnuté – naspäť k husličkám. Cez rôzne kapely v rôznych končinách Slovenska (Košice, Zvolen, Bratislava, Trnava, Nová Dubnica, Žilina) som fidlal viac či menej falošne a to mi nejako ostalo až dodnes. Mám rád hudbu Alison Krauss, Nickel Creek a mnohých iných, aj keď sám hrám asi tradičnejšie. Husličky mám od Branislava Kováčika z Martina a sláčik používam karbónový, coda bow joule.